Aktuálně

Přijďte na další přednášku 23. února "Současná migrace
do Evropy" Mgr. et. Mgr. Roberta Stojanova, Ph.D

   Současná migrace do Evropy vzbuzuje pozornost médií, veřejnosti i politiků. Málo se však ví o tom, kolik skutečně migrantů do Evropy přišlo, o koho se jedná, proč k nám přišli a co zde chtějí dělat? A jaké jsou dopady na Českou republiku? Přednáška poskytne alespoň část odpovědí na tyto otázky, včetně ekonomických, demografických a environmentálních příčin migrace ze států Blízkého východu a Sahelu na základě výzkumných pobytů lektora v těchto regionech.

Přednáška "Produkce potravin a města - aktuální výzvy ve světě
i v ČR" 26. ledna 2017

   První letošní přednáška se bude zabývat koncepcí městského zemědělství - jak ve formátu zahrádkaření, tak na úrovni farmaření. Že z toho nejste moc moudří? Přijďte si poslechnout Mgr. Barboru Duží, Ph.D. z Ústavu Geoniky, AV ČR, v.v.i.

Přednáška o houbách v úterý 20. prosince 2016

   Zveme vás na další přednášku, tentokrát se zaměřením na houby Chřibů. Přednášet nám bude paní Filípková a pna Němčický z Mykologického klubu Salaš.

1. přednáška proběhne 20. října 2016

   S první přednáškou k nám přijde pan Ing. Jaroslav Hrabec z odboru životního prostředí Zlínského kraje a bude nám přednášet o památných stromech a jejich příbězích. Tato první přednáška je otevřena i pro veřejnost zdarma jako ukázková. Plakát

září a říjen 2016 - zápis do  IV. ročníku Přírodovědné akademie

   Od září začíná nezávazný zápis do IV. ročníku. Všichni zájemci si mohou rezervovat místo prostřednictvím el. formuláře zde nebo napsat email či zatelefonovat. Po první přednášce se rozhodnete, zda budete navštěvovat další přednášky a vyplníte papírovou přihlášku a uhradíte zápisné 1000 Kč. První ukázková přednáška je zdarma...

srpen 2016 - připravujeme program přednášek  IV. ročníku Přírodovědné akademie

   Začali jsme připravovat program pro čtvrtý ročník akademie. Nyní oslovujeme různé přednášející a snažíme se najít vhodný termín přednášek. Pokud máte návrh na nějakou zajímavou přednášku, dejte nám vědět.

Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. (Edmund Burke)

    
Podpora projektu

Projekt Přírodovědná akademie mohl být v roce 2015-16 realizován
díky podpoře Města Uherské Hradiště

logo
Realizace projektu

Projekt realizuje Přírodovědné centrum TRNKA při Domě dětí a mládeže Uherské Hradiště, příspěvková organizace, Purkyňova 494, 686 06 Uherské Hradiště.

logo Přírodovědné centrum TRNKA       logo Šikula